Banda Edwarda Koncert promujący nową płytę Czerwona

Banda Edwarda Koncert promujący nową płytę Czerwona

BANDA EDWARDA to śląsko-zagłębiowska grupa złożona z doświadczonych, profesjonalnych muzyków.

Muzyka zespołu to niezwykły, energetyczny i nowoczesny amalgamat wielu muzycznych stylów i gatunków, zbudowany na solidnych fundamentach blues—rocka, pełen jednak odwołań do jazzu czy muzyki elektronicznej.
Warstwę muzyczną fantastycznie dopełniają wyjątkowe, poetyckie teksty.
Całość sprawia, że każde koncertowe wykonanie jest eksplozją niezwykłej energii, która udziela się słuchaczom i na długo pozostaje w ich pamięci.

Repertuar zespołu to autorskie aranżacje utworów i tekstów zmarłego w 2013 roku poety i muzyka Edwarda Kluczewskiego z którym przez wiele lat muzycy BANDY EDWARDA tworzyli założony przez niego zespół blues-rockowy.

Rawa Blues Festival, Festiwal „Ku przestrodze” im. R. Riedla, Festiwal „Blues bez Barier”, „Front Porch Blues”, Festiwal „BLusowo”, „Blues nad Okszą”, „Sopot TOPtrendy Festiwal”, czy „Open’er Festival” to tylko niewielka część imprez muzycznych w których, w ramach różnych projektów muzycznych, uczestniczyli muzycy zespołu.
Wielokrotnie występowali na jednej scenie m.in. z zespołami: Budka Suflera, Obstawa Prezydenta, IRA, De Mono, Dżem, Cree…
Ich muzyczny dorobek to również wiele nagród na festiwalach oraz przeglądach muzycznych.

Ich muzykę można usłyszeć w PR.1 Polskiego Radia Dzieciom w audycji Adama Dobrzyńskiego, w Radio Praga w audycjach Tomasza Wojciechowskiego, Magazynie Bluesowym Marka Kaczanowskiego, radio EM w audycji Andrzeja Matysika, Polskie Radio PR3 w audycji “3 wymiary gitary” Piotra Barona, w audycjach “Śladami Polskiego Rocka” Edyty Bujak.

Zespół tworzą:

Bronisław Gilewski – wokal

Jacek Żurek – gitara

Janusz Cyzio – klawisze

Krzysztof Kuźnik – bas

Adam Cyzio – perkusja