Koncert Wielkanocny w Kornecie – Leszek Żądło i Przyjaciele

Koncert Wielkanocny w Kornecie – Leszek Żądło i Przyjaciele

Światowej sławy jazzmani na świątecznym występie w Klubie Kornet!

Leszek Żądło to znany saksofonista, flecista i kompozytor jazzowy.
Studiował kierunki muzyczne w Krakowie, Wiedniu i Grazu, obecnie sam wykłada na uczelniach muzycznych w Würzburgu i Monachium. Pierwszy zespół, Leszek Żądło Ensemble, założył w 1972 roku, a jedenaście lat później już w Niemczech, pod jego kierunkiem rozpoczął działalność Polish Jazz Ensemble. Muzyczny dorobek Leszka Żądło to ponad 80 płyt, w których nagraniu uczestniczył, a także nagrania radiowe i telewizyjne oraz mnóstwo koncertów. Był również organizatorem warsztatów dla młodych muzyków w Niemczech i w Polsce.

Wojtek Groborz to pianista, aranżer i kompozytor znany przede wszystkim z formacji Jazz Band Ball Orchestra. Zadebiutował w 1975 roku na Krakowskich Zaduszkach Jazzowych. Występował m.in. z zespołem Jarosława Śmietany, Januszem Muniakiem, Janem Ptaszynem Wróblewskim i Henrykiem Majewskim. Obecnie usłyszeć go można również na czele Groborz Trio wykonującego bebop z elementami muzyki afro-kubańskiej.

Kontrabasistę Tolka Lisieckiego kolejnego muzyka Jazz Band Ball Orchestra wielokrotnie mieliśmy okazję usłyszeć w Szyszkarni. Koncertował też ze swoją macierzystą formacją, jak i z tarnowską grupą wokalną Monk. To m.in. dzięki niemu odbywa się część koncertów w ramach United Europe Jazz Festiwal.

Najmłodszym muzykiem w projekcie Leszek Żądło European Art Ensamble jest grający na perkusji Bartek Staromiejski. Absolwent Akademii Muzycznej w Katowicach zdążył już jednak wyrobić sobie markę i uznawany jest za jednego z najlepszych perkusistów młodego pokolenia. Współpracuje m.in. z jazzową formacją Fortet, grupą Sushee, grającą muzykę irlandzką i kwartetem HeFi.