Masz Ci Los! – projekcja rumuńskiej komedii w Kornecie :-)

Masz Ci Los! – projekcja rumuńskiej komedii w Kornecie :-)

Dzięki współpracy z Rumuńskim Instytutem Kultury w Warszawie, mamy przyjemność zaprosić szanowną publiczność do Klubu Kornet na pokaz filmu Masz Ci Los!
Tytuł oryginalny: Două lozuri
reżyseria: Paul Negoescu
aktorzy: Dorian Boguță, Dragoș Bucur, Alexandru Papadopol
czas trwania: 86 min.
produkcja: Rumunia 2016
język: rumuński
napisy: polskie
in Romanian with Polish subtitles
Rumuńskie Nagrody Filmowe Gopo 2017: Nagroda Publiczności
Festiwal Filmowy w Zurychu 2016: wyróżnienie
MFF w Fort Lauderdale 2016: najlepsza komedia pełnometrażowa
Festiwal Filmów Komediowych w Monte Carlo 2017: najlepszy film

Trzech mężczyzn z niewielkiego miasteczka desperacko potrzebuje pieniędzy. Bohaterowie tego zabawnego filmu uciekają się do rozwiązania, które często przychodzi do głowy ludziom w ich sytuacji: postanawiają wziąć udział w loterii. Ale nie wystarczy kupić zwycięski los! Dodatkowo, trzeba go nie zgubić…
Film Negoescu to pełne zwariowanych przygód kino drogi, oparte na opowiadaniu rumuńskiego dramaturga i humorysty Iona Luci Caragiale. Wizualnie utrzymany w konwencji zdjęcia z Polaroidu, przypomina szalone wspomnienia z gorącego lata, które dawno minęły.
W jednej z głównych ról wystąpił Dragoș Bucur – czołowy aktor Rumuńskiej Nowej Fali znany z takich filmów jak Wtorek, po świętach (2010); Policjant, przymiotnik (2009) czy Śmierć Pana Lazarescu (2005). Partneruje mu Dorian Boguta (Bitwa pod Wiedniem) i Alexandru Papadopol (Toni Erdmann, Towar i kasa). Trio znane jest już uczestnikom Festiwalu Kultury Rumuńskiej z komedii Ćwiczenie miłości (Love Building), która znalazła się w programie 8. edycji imprezy (rok 2013).
Wstęp wolny, zapraszamy!