Prima Aprilis Electric Blues Band – koncert!

Prima Aprilis Electric Blues Band – koncert!

Prima Aprilis Electric BLues Band swój pierwszy koncert (jak sama nazwa wskazuje) zagrał 1 kwietnia 2005 roku, w Starych Koniach oczywiście. Miał to być tylko żart, a przypadkiem powstał typowy „home band” pubu „Stare Konie”. Andrzej Mrowiec znany perkusista ( Mannam, Laboratorium) jedyny „prawdziwy” profesjony muzyk w zespole, dał przypadkiem bezpośredni impuls powstaniu zespołu pewnego wieczoru w Starych koniach. Uczynił to pełnym powagi i świadomym odpowiedzialności, jednocześnie pełnym obaw, a jednak twierdzącym skinienieniem głowy w odpowiedzi na pytanie : „Andrzej czy zagrasz z amatorami?”. Zespól utworzyli : Włodek Kwaśniewki od samego początku był wielkim entuzjastą zespołu. Ten na co dzień spokojny i zrównoważony inżynier elektronik , na scenie, uzbrojony w swoją oryginalną gitarę GIBSON LES PAULES, stawał się prawdziwym wulkanem dźwięku, wyrzucającym z siebie lawę solówek w stylu od BB Kinga do Santany !!! Zbyszek „Hohner” Wyżga to prawdziwy „stary wy’ż’ga” harmonijki ustnej. Nie było chyba w Krakowie zespołu bluesowego, z którym Zbyszek by nie grał, ale na stałe upodobał sobie wówczas grę w PAEBB. Wiesiek „Stary Koń” Socha – architekt, jeździec, organizator, wspólwałsciciel Pubu „Stare Konie”… odebrał gruntowne i staranne wykształcenie muzyczne, którym z całą bezwzględnością dzielił sie z kolegami z zespolu. Obdarzony absolutnym słuchem muzycznym, z wielka finezja grał w zespole na klawiszach. Jego „parapety” stanowiły wtedy: profesjonalne PIANO ROLAND oraz amatorski keyboard YAMAHA, który pod wrazliwymi palcami Wieśka brzmiał „Prawie Jak Hammond”. Robert „Stary Koń” Kuzianik – w zespole zrealizował swoje dziecięce marzenia – mogąc wreszcie grać na basie „prawie jak fender” i śpiewać ulubione piosenki Tadeusza Nalepy i Bogdana Loebla …m.in. „kiedy byłem małym chłopcem Hej”. A ponieważ było to już niestety dość dawno, nie pozostało nic innego jak wymyśle nowe motto zawarte w słowach ułożonego razem z Wieskiem Bluesa Starych Koni, który stał się hymnem klubu obowiązkowo niemal granym na każdym koncercie przez wszystkie występujące w „Starych Koniach” zespoły. Z okazji 1 rocznicy powstania Prima Aprilis Electric Blues Band wydał swoja pierwsza płytę zawierająca 8 utworów Tadeusza Nalepy nagranych na żywo w Starych Koniach 17 marca 2006 roku. Płyta ukazała się w kolekcjonerskim nakładzie 20 numerowanych egzemplarzy.
Od tego czasu skład zespołu ulegał zmianie i do roku 2013 tworzyli go : Leszek Bigaj – gitara, Andrzej Mrowiec – perkusja, Robert Kuzianik – gitara basowa, śpiew, Wiesiek Socha – organy hammonda, piano. W tym składzie 15 września 2012 roku nagrał płytę DVD zawierającą 10 piosenek zespołu Breakout.
Pod koniec 2013 roku z powodu choroby Andrzeja Mrowca za perkusją zastąpił Bart Kuras – na co dzień perkusista zaprzyjaźnionego zespołu Workaholic. Zespól cały czas koncertuje w krakowskich pubach wykonując repertuar złożony z kilkudziesięciu piosenek zespołu Breakout.

Robert K. – wokal, gitara basowa
Wiesław Socha – piano
Leszek Bigaj – gitara
Andrzej Mrowiec – perkusja

wstęp wolny :-)