Projekcja filmu „Asfaltowe tango”

Projekcja filmu „Asfaltowe tango”

Zapraszamy do Kornet Klubu Drum Bun na cykl spotkań z kinem rumuńskim. W czwartek, 22 października, zobaczymy film „Asfatowe tango”.

Wstęp wolny.

Informacje o filmie:

Asfaltowe Tango

rum. Asphalt Tango, ang. Asphalt Tango

Rumunia, 1995, 100 min.

Reżyseria: Nae Caranfil

Scenariusz: Nae Caranfil

Zdjęcia: Cristian Comeagă

Produkcja:

Obsada: Charlotte Rampling, Mircea Diaconu, Florin Călinescu, Constantin Cotimanis, Cătălina Răhăianu, Marthe Felten

Nagrody: Nagroda Związku Filmowców Rumuńskich za reżyserię, 1996-1997

Dora, Felicia, Graziella,Valentina i kilka innych rumuńskich piękności jest znudzonych swoim krajem, gdzie pieniądze znajdują się zawsze w innej portmonetce a szczęście jest ciągle odkładane na później.

Francuzka Marion, ich sprytna i operatywna agentka, przekonuje je o możliwości zrobienia kariery na Zachodzie, tancerki decydują się więc na wyjazd do Paryża, chcąc pokazać światu swój talent. Jednak Marion o czymś nie wie: Andrei, mąż Dory, przeczuwa, że intencje agentki nie są do końca uczciwe i decyduje się za wszelką cenę powstrzymać żonę od wyjazdu. Czy zdoła jednak pokrzyżować plany przebiegłej Francuzki?

Asfaltowe Tango to przyczynek do obserwacji dwóch różnych kultur, obyczajowości, sposobów patrzenia na świat. Caranfil rysuje niejednoznaczne, pełnokrwiste postacie, obserwując ich przemiany pod wpływem zmieniających się okoliczności. Solidna dawka humoru pomaga ukazać siłę stereotypów, wyobrażeń o lepszym życiu, różnic między „światem” Bukaresztu a „światem” Paryża.