Rowdy Popes

Rowdy Popes

Rowdy Popes – krakowski zespół muzyczny, grający głównie punk rock oraz trauma rock, tworzony przez trzech muzyków. Członkami zespołu są Adam Moody – wokalista oraz basista zespołu, Wojciech Senisson – gitarzysta, oraz Gustavo C. Nogueira, na perkusji.
Grupa powstała w 2010 roku, jednak zespół oficjalnie posługuje się nazwą Rowdy Popes od początku 2015 roku. Nazwa zespołu oznacza w wolnym tłumaczeniu: „rozbrykani papieże” co nawiązuje do wyjątkowego, trauma punk rockowego klimatu muzyki wykonywanej przez zespół.

Wojciech Sennison – gitarzysta, współzałożyciel zespołu. Uprzednio związany z zespołami: Sevier Heights w latach 1997- 1999, koncertującym w obszarze Knoxwille TN, Boston oraz w Nowym Jorku, Punka’dillo w latach 2001-2003, koncertującym na terenie Knoxville TN oraz z chrzanowskim zespołem Samanaga i krakowskim The Chilly Willies.

Adam Moody – wokalista, basista, amerykańskiego pochodzenia, współzałożyciel zespołu. Uprzednio związany z chrzanowskim zespołem Samanaga oraz krakowskim The Chilly Willies. Autor tekstów, gitarzysta- samouk, doceniany muzyk uliczny, eksperymentujący z muzyką i wokalem. Artysta – poszukujący. Jego teksty zawierają esencje przemyśleń i emocji, pełne metafor i refleksji.

Gustavo C. Nogueira – perkusista zespołu, brazylijskiego pochodzenia. Związany z zespołem od kwietnia 2015 roku. Jego eklektyczna osobowość, w połączeniu z charakterem zespołu, wprawia w połączenie w jedną całość niejednorodnych elementów, pochodzących z różnych stylów muzycznych i idei. Również pianista i tancerz stylów latynoamerykańskich. W Polsce od 1,5 roku.

WSTĘP WOLNY!