Co zobaczyć na Zakynthosie? 3 obowiązkowe miejsca i praktyczne porady

Zakynthos, czy też inaczej Zakintons, to piękna grecka wyspa, na którą co roku decyduje się wybrać coraz więcej turystów. Nic dziwnego, ponieważ to miejsce rodem z pocztówki! Co więcej, ceny wycieczek zorganizowanych z biur turystycznych są dość niskie w porównaniu z innymi popularnymi kierunkami podróży. W takim razie, co warto zobaczyć na Zakynthos?

Zakynthos – atrakcje

Na wstępie warto zaznaczyć, że Zakynthos to bardzo mała wyspa. Jej powierzchnia jest o 100 kilometrów kwadratowych mniejsza od powierzchni Warszawy! Co prawda drogi prowadzące przez wzgórza znacznie spowalniają komunikację, jednak jeżeli chcemy zwiedzić najważniejsze punkty na wyspie, najlepiej jest wynająć samochód.

Cena wynajmu za dobę waha się w granicach 20-50 euro za dobę, w zależności od klasy samochodu. Dodatkowym kosztem jest oczywiście paliwo. Inną opcją jest wykupienie wycieczki zorganizowanej po wyspie, jednak za taką atrakcję zapłacimy znacznie więcej. Poza tym nie zatrzymamy się wtedy, kiedy chcemy, a podróżując po Zakynthosie można znaleźć wiele pięknych zakamarków, które warto uwiecznić na fotografii.

Zakynthos – co zobaczyć? Zatoka Wraku

Pierwszym i najważniejszym punktem wycieczki jest oczywiście słynna Zatoka Wraku. Możemy wejść na szczyt jej wzgórza lub wybrać się łódką na przylegającą do niej plażę, na której znajduje się pocztówkowy wrak statku.

Zdecydowanie bardziej atrakcyjna jest pierwsza opcja. Plaż na Zakynthosie jest wiele, a ta w rzeczywistości niczym nie różni się od pozostałych. O wiele większe wrażenie robi widok panoramy, którą można dojrzeć na szczycie wzgórza. Widać stamtąd całą Zatokę wraz ze statkiem, a sama wysokość zapiera dech w piersiach! Należy pamiętać, aby nie podchodzić zbyt blisko krawędzi, ponieważ zdarza się, że skały bardzo często się osuwają.

Wybierając się na szczyt Zatoki Wraku, należy bezwzględnie pamiętać o wygodnych sportowych butach i butelce wody. Droga, która prowadzi do punktu widokowego, jest bardzo skalista, a sami turyści są narażeni na silniejsze promieniowanie ze względu na wysokość. Przed wejściem na szlak miejscowi handlarze z reguły wystawiają swoje stoiska, na których można zaopatrzyć się w prowiant oraz pamiątki. Część z nich całkiem dobrze mówi po polsku.

Zakynthos – co zobaczyć? Wyspa Cameo

W bliskim sąsiedztwie Zakynthosu znajduje się wyspa, a raczej wysepka Cameo. W tak bliskim, że przechodzi się na nią kładką! To równie piękne miejsce, które należy obowiązkowo zwiedzić wybierając się na Zakynthos.

Wyspa Cameo to miejsce, gdzie bardzo często organizowane są śluby, dlatego nazywana jest “wyspą ślubną”. Nic dziwnego, że właśnie tam pary młode decydują się powiedzieć sobie sakramentalne “tak”! Piękne otoczenie przyrody, lazurowa woda… czego chcieć więcej?

Aby wejść na wysepkę, trzeba zapłacić kilka euro, najczęściej 2-3 za osobę. W cenie możemy wybrać się na darmowego drinka w otwartym barze. Warto spędzić tu kilka chwil z ulubionym napojem w ręku, aby podziwiać piękne widoki oraz przyjrzeć się bliżej jaszczurkom, które zamieszkują Cameo.

W sezonie letnim na Cameo odbywa się tzw. White Party. Szczegółowy harmonogram imprez można znaleźć na oficjalnej stronie wysepki. Zabawa polega na tym, że wszyscy przychodzą ubrani na biało, nie brakuje też napojów wyskokowych.

Karnawał w Nowym Orleanie

Zakynthos – co zobaczyć? Laganas Road

To propozycja dla fanów nocnego życia. Za dnia Laganas Road obfituje w niezliczone ilości sklepików z pamiątkami i handlarzy. Późnym wieczorem otwierają się wszystkie bary i kluby, gdzie zabawa trwa do białego rana. Przed niemal każdym lokalem stoją pracownicy, którzy zachęcają przechodniów do wejścia do środka. Z reguły oferują w zamian darmowego drinka, dlatego warto zrobić sobie małą wycieczkę po Laganas Road.

Oprócz klubów i barów znajduje się tam także wiele dobrych restauracji. Jeżeli znudzi Ci się hotelowe jedzenie, warto wybrać się tam na obiad lub kolację. Szczególnie polecane są wszelkie owoce morza, które Grecy przyrządzają po prostu świetnie!

Zakynthos to piękne miejsce, które niezaprzeczalnie warto odwiedzić. Dużym plusem jest także mała powierzchnia wyspy. Wynajmując samochód, można zwiedzić najważniejsze punkty w jeden dzień, a przy okazji odkryć niekonwencjonalne piękne zakątki.