Top 10 najczęściej słuchanych DJ-ów na Spotify

Spotify to wiodąca na rynku platforma do odtwarzania muzyki. Choć powstał on w 2006 roku w Szwecji, jej stosowanie stało się popularne dopiero w ostatniej dekadzie. W rezultacie najbardziej aktualne utwory mają większe szanse na uzyskanie większej liczby odtworzeń niż te, które zostały wydane w innych epokach. Mimo to różni artyści, którzy wydali swoje największe przeboje wiele lat temu, nadal zajmują czołowe miejsca na listach przebojów. Bez dalszych ceregieli, oto 10 DJ-ów z największą liczbą odtworzeń na Spotify.

10. MARTIN GARRIX

Dziesiątą pozycję na liście zajmuje Martin Garrix. Holenderski artysta ma 2 685 726 868 odtworzeń wszystkich swoich utworów. Który z nich zapewnił mu najwięcej odtworzeń? Utwór „In The Name Of Love” z udziałem Beby Rexhy ma już ponad miliard odtworzeń.

9. ZEDD

Kolejnym artystą, którego nie mogło zabraknąć na tej liście, jest Zedd. Z liczbą 2 773 891 284 odtworzeń rosyjski artysta jest jednym z twórców hitów. Podobnie jak Martin Garrix, jego utwór „The Middle” zdołał przekroczyć barierę miliarda odtworzeń.

8. AVICII

Muzyka Avicii’ego zawsze będzie obecna, czego dowodem jest 3 323 368 958 odtworzeń w serwisie Spotify. Wake Me Up” jest najczęściej słuchanym utworem artysty z liczbą ponad 1 200 000 000 000 odtworzeń, ale inne utwory, takie jak „The Nights”, „Without You”, „Waiting For Love” czy „Hey Brother” również przekroczyły liczbę 500 milionów odtworzeń.

7. MAJOR LAZER

„Lean On” jest prawdopodobnie jednym z utworów, które zmieniły komercyjny EDM. Major Lazer to jednak coś znacznie więcej, czego dowodem jest 3 428 770 688 odtworzeń, jakie grupa zgromadziła na swoim koncie. Ponadto utwór „Cold Water” również przekroczył liczbę miliarda odtworzeń, a „Light It Up” zrobi to wkrótce.

6. DAVID GUETTA

Jeśli jest jakiś artysta, który od 20 lat pozostaje niezmienny wśród najbardziej znaczących twórców, to jest nim David Guetta. Pomimo 3 870 342 698 odtworzeń, żaden z jego utworów nie przekroczył granicy miliarda, choć „Titanium” jest tego bliski. Na jego obronę trzeba powiedzieć, że jego największe przeboje zostały wydane, zanim Spotify zyskało popularność.

Interesuje Cię więcej nowinek technologicznych, takich jak Spotify? Zerknij na portal https://www.pixelfun.pl

5. DJ SNAKE

Oczywiście, jeśli utwór „Lean On” znalazł się w pierwszej dziesiątce Major Lazer, to jego inny twórca, DJ Snake, również jest w tej dziesiątce. W pierwszej piątce znalazło się 4 072 113 541 odtworzeń. Oprócz wspomnianego już „Lean On”, także „Let Me Love You” i „Taki Taki” przekroczyły barierę miliarda odtworzeń.

4. KYGO

Artystą, o którym czasem zapominamy, a który jest w czołówce najlepszych, jest Kygo. Norweski artysta ma 4 572 672 715 odtworzeń, a jego najczęściej odtwarzanym utworem jest „If Ain’t Me” z Seleną Gomez. Jest to jedyny utwór, który przekroczył granicę jednego miliarda.

3. MARSHMELLO

Niewątpliwie najpopularniejszy artysta w mediach społecznościowych musiał znaleźć się w tej pierwszej dziesiątce. Marshmello jest najczęściej wybieranym artystą muzyki elektronicznej z największą liczbą miesięcznych słuchaczy na Spotify. Łącznie 5 101 741 290 odtworzeń, w tym „Happier”, „Silence” i „Wolves”, które przekroczyły próg jednego miliarda odtworzeń.

2. CALVIN HARRIS

Choć obecnie Calvin Harris postawił na bardziej undergroundowe brzmienie, rzadko zdarzały się lata, w których nie wydał przynajmniej jednego przeboju. Z liczbą 5 729 139 764 odtworzeń zajmuje drugie miejsce na tej liście. Podobnie jak Guetta, jego największe viralowe hity powstały przed popularyzacją Spotify.

1. THE CHAINSMOKERS

Na pierwszym miejscu w kategorii najczęściej słuchanych artystów muzyki elektronicznej na Spotify, znajdują się The Chainsmokers. Mimo że ich najnowszy album ukazał się w 2019 roku, amerykański duet podbija Spotify z liczbą 7 251 811 313 odtworzeń. Część tego sukcesu zawdzięczają utworom „Closer”, który wkrótce osiągnie poziom dwóch miliardów odtworzeń, „Don’t Let Me Down” i „Something Just Like This”, które również przekroczyły miliard odtworzeń.