Nieznane fakty z życia Shakiry

Shakira jest kolumbijską artystką i prawdopodobnie jedną z najbardziej znanych i odnoszących sukcesy Latynosek w historii. Oprócz takich przebojów, jak „Suerte” czy „Loba”, w jej życiu i karierze jest jeszcze wiele innych istotnych rzeczy, o których warto wspomnieć.

Jej arabskie pochodzenie było bardzo ważne w jej karierze

Jej pełne nazwisko brzmi Shakira Isabel Mebarak Ripoll i jest córką libańskiego imigranta. W rzeczywistości jej imię oznacza po arabsku „wdzięczny”.

Jedną z rzeczy, które najbardziej wyróżniają ją na scenie muzyki latynoskiej i światowej, jest umiejętność posługiwania się biodrami i ruchami rąk. Shakira nauczyła się tradycyjnego i skomplikowanego tańca brzucha, gdy była bardzo młoda, i to nie dzięki żadnej konkretnej akademii czy kursowi, tańca nauczyła ją sama babcia.

Jednak najbardziej zapadło jej w pamięć to, jak taniec towarzyszył jej występom. Jej piosenka „Ojos así”, jeden z jej popisowych utworów, jest w zasadzie arabską piosenką pop w każdym znaczeniu tego słowa, z tą tylko różnicą, że jest w języku hiszpańskim i ma refren w języku arabskim, wykonywany przez klasyczne głosy basowe, które towarzyszą muzyce popularnej w tej kulturze. Co więcej, tuż przed finałowym refrenem piosenkarka wykonuje zwrotkę w języku arabskim, pokazując nam, że oprócz tego, że biegle włada hiszpańskim, angielskim, francuskim i portugalskim, zna również język arabski.

Shakira miała „tajemniczą” karierę aktorską

Mało znanym szczegółem dotyczącym Shakiry – i nie przez przypadek – jest to, że zanim została sławną piosenkarką, miała również krótką karierę aktorską.

Shakira wystąpiła w kolumbijskiej telenoweli Radio Caracol, Oasis. Chociaż film był emitowany również w Wenezueli i Ekwadorze, niestety dla fanów, w Internecie można znaleźć tylko kilka filmów, a fabuła jest mało znana. Dlaczego tak się dzieje? Cóż, od wielu lat krążyły pogłoski, że Shakira sama wykupiła wszystkie prawa do serialu, czy to dlatego, że nie uważa się za dobrą aktorkę, czy z jakiegoś innego powodu, ale faktem jest, że najwyraźniej legalnie nabyła wszystko, co było związane z serialem, aby nikt nie mógł go oglądać.

Skakira jest genialną autorką tekstów i poetką

Od samego początku Shakira była ceniona za swoje teksty, które dorównywały wielkim lirykom latynoskim, takim jak Gustavo Cerati i Marco Antonio Solís.  I nic dziwnego, skoro osoba o IQ równym 140 napisała swój pierwszy wiersz La rosa de cristal w wieku czterech lat.

Shakira poświęciła się działalności charytatywnej

Innym powodem, dla którego Shakirze udało się poruszyć serca fanów na całym świecie, jest jej oddane zaangażowanie w działalność charytatywną i filantropię. W 1998 r. Kolumbijka założyła fundację Pies Descalzos, nawiązującą do jej pierwszego albumu, ale w rzeczywistości jej cel nie miał nic wspólnego z muzyką: organizacja zajmuje się pomocą kolumbijskim dzieciom po latach konfliktów zbrojnych w tym latynoamerykańskim kraju. Czy wiesz, że w 2011 roku Shakira wystąpiła w Łodzi? O tym i o innych wydarzeniach w mieście przeczytasz na twojalodz.pl