Najdziwniejsze kluby nocne świata

Czy kiedykolwiek bawiłeś się w klubie, w którym czułeś się nierealnie, jak we śnie? W tym artykule przedstawiamy zestawienie najdziwniejszych i najbardziej innowacyjnych klubów z całego świata.

Imagine Cave – Dominikana

Imagine Cave to miejsce imprez i koncertów, które znajduje się w jaskini – jak sama nazwa wskazuje. Wchodzi się do niej na poziomie gruntu, skąd można przejść przez liczne galerie połączone korytarzami, ozdoboionymi stalagmitami i stalaktytami, a także światłami i parkietem klubu nocnego. Jest to jedna z głównych atrakcji Punta Cana. Mieści około 3000 osób i gościła takich DJ-ów jak R3HAB oraz imprezy takie jak Supermartxe.

Le Showcase – Paryż

Le Showcase znajduje się pod wielkim mostem Aleksandra III, w miejscu, gdzie kiedyś znajdował się hangar dla statków. Klub jest urządzony w stylu vintage z neonami. Mimo że klub jest obecnie zamknięty, gościł najlepszych francuskich i międzynarodowych DJ-ów, takich jak Kaskade i Agoria.

Klub Watt – Rotterdam

Watt jest jednym z pierwszych zrównoważonych dla środowiska klubów, w których parkiet taneczny generuje energię dzięki ruchom publiczności. Jego twórcy szczycą się zmniejszeniem zużycia energii elektrycznej o 30% dzięki oświetleniu LED, zużycia wody o 50% dzięki zastosowaniu toalet z deszczówką oraz emisji CO2 o 30% w porównaniu z innymi klubami, a także barem „zero waste”, w którym serwowane są napoje organiczne w kubkach z recyklingu.

CROSS CLUB – Praga

Biorąc pod uwagę lokalizację, Cross Club to miejsce, w którym można posłuchać dubstepu, drum & bassu, breakbeatu i reggae, choć nie brakuje tu także psytrance’u, hardcore’u, punk rocka i muzyki eksperymentalnej. Cross Club zyskał reputację jednego z najdziwniejszych klubów na świecie, ponieważ jest udekorowany czymś, co wydaje się być wrakami samochodów i innych pojazdów, w tym wszelkiego rodzaju maszynami wykonanymi głównie z metalu i innych materiałów pochodzących z recyklingu. Ta estetyka, poza dekorowaniem, ma na celu propagowanie wśród uczestników przesłania, by nie wsiadać za kierownicę pod wpływem alkoholu. Składa się z trzech pięter, jadalni, wielu barów i parkietu, na którym tańczono przy takich DJ-ach, jak Camo & Krooked, Forbidden Society, Stux i Enei.

KITKAT – Berlin

Na liście najdziwniejszych klubów świata nie mogło zabraknąć jednego z najbardziej legendarnych klubów Berlina. KitKat to klub poświęcony tematyce seksu i fetyszu. Po pierwsze, aby tam wejść, trzeba się praktycznie rozebrać do naga, założyć lateks, skórę lub jakiś kostium erotyczny. W pokoju dozwolony jest seks, a nawet zachęca się do zapomnienia o uprzedzeniach i puszczenia wodzy impulsom. Klub ma kilka sal i mnóstwo porozrzucanych po nich „zabawek”: dwa parkiety do tańca, fotel ginekologiczny, platformę do celów BDSM, saunę, huśtawki, strefę masażu, a nawet basen. W klubie można zatańczyć wszystko, od house’u i techno po break. W środku nie wolno robić zdjęć (choć są takie w Internecie), aby uszanować prywatność uczestników.

W Polsce również nie brakuje kreatywnych i zabawnych klubów. Naszym ulubionym miastem na „rozerwanie się” jest Kraków, o którego życiu nocnym przeczytasz na: www.naszkrakow.pl